Anděl a král 3

3. září 2016 v 1:03 | Starvoice |  Makai ouji - Ff
Sytryho jeho slova zabolela. Nevěděl, jestli na něj čeká. Nevěděl ani, jestli ho stále bere za svého syna. Nakonec, on byl přece už dávno pošpiněný. Lehl si na zídku a hlavu položil Solomonovi do klína. Cítil se tak v bezpečí. Z lidského krále sálala uklidňující atmosféra. Nechal se pohladit ve vlasech.
"To není to, o čem jsi chtěl mluvit, mám pravdu, Sytry?" zeptal se náhle. Měl pravdu. Znovu. Sytryho vždy jeho moudrost udivovala. Zatím neodpověděl. Hleděl na vinice táhnoucí se za městem. Tak daleko a zároveň tak blízké jeho srdci... Povzdychl si a znovu se posadil. Očima putoval po tom kraji. Byl krásný. Klidný. Úrodný. Dokonalý.
"Solomone..." začal tiše. Šeptl to jméno spíš jen větru, "Může někdo jako já... Démon jako já, může cítit lidské emoce?"
Solomon na něj pohlédl. Ano, očekával, že se něco takového stane. Sytry byl v nitru stále anděl. Už navždy. A tahle potřeba v něm byla zakořeněna hlouběji, než cokoliv jiného. Jemně ho objal, "Zamiloval ses, můj překrásný padlý anděli?"
Démonek se na něj podíval. Sklopil hlavičku a tvářičky se mu rozehrály barvami večerní oblohy. Přikývl, i když to bylo zbytečné. I když to bylo formulované jako otázka, král velmi dobře znal odpověď.
"Láska... Jen mluv, Sytry," vyzval ho jemně, "Pověz mi o ní. Jsem si jistý, že je velmi krásná. Znáš její jméno?"
Další přikývnutí bylo jen potvrzením, že démoní princ beznadějně padl pro člověka. Pro jednu z lidských dcer. Znovu pohlédl na vinice.
"Viděl jsem ji z okna. A její krása... Jmenuje se Šulamitka. Hlídá vinice svých bratrů. Každý den."
Solomon se zadíval stejným směrem, jako Sytry. Rozlehlé pláně vinic se prostíraly tak daleko, že jen stěží dohlédl na jejich konec. Nepochybně ji tam padlý andílek vídal často. A to jak moc mu učarovala, jen dokazovalo, jak nádherná musí doopravdy být. Král dal přistavit harfu a židličku a pohlédl ještě jednou na zamilovaného démonka.
"Sytry, složme spolu píseň a pošleme jí to mým jménem."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama