Dollhouse

3. února 2016 v 18:44 | Starvoice |  Creepypasta
"Chrisi..." špitla tiše Ashley, míříc dál do chodby, "Tohle se mi nelíbí, já... Já chci pryč!"
Chris mohl dobře slyšet, paniku v jejím hlase. Krev, kterou bylo prosáklé její oblečení začínala navíc zapáchat a sklep byl tmavý, elektřina asi vypověděla službu. Přesto se pořád snažil zachovat klid a soustředit se na to hlavní.
"Já... Já vím, Ashley. Taky jsem... tam byl. Viděl jsem, co se stalo, Joshovi... Ale teď, teď musíme najít Sam! Nechceme, aby se něco stalo i jí, ne? Ne?" vzal jí za ramena. Podívala se mu do očí a po chvíli přikývla. V jejích velkých očích se zračil strach. Ale věděla, že Chris má pravdu. Sam byla někde tady dole a s největší pravděpodobností se skrývala, před tím tajemným kýmsi, kdo se je tu snažil zabít.
Otřásla se při vzpomínce na Joshe. Nebyl žádný způsob, jak by ještě mohl žít. Chris měl vybrat, kdo z nich přežije. Vybral Ashley. Přímo před jeho očima to Joshe rozřízlo vejpůl. Objala si vyděšeně ramena a nechtěně se tak dotkla Joshovy krve. Vešla za Chrisem do další chladné místnosti.
Ozval se skřípavý zvuk. Chris se prudce otočil, Ashley odskočila. S úlekem sledovali houpajícího se houpacího koně. Chris promluvil první.
"Vidíš? To nic. Vrazila jsi do něj, ne?"
"Já... Já nevím, asi ano"
Rozhlédla se po místnosti, pořád očekávajíc, že uvidí Sam. Nebo temnou siluetu Joshova vraha. Místo toho ale její pohled spočinul na domečku pro panenky.
"Oh, Chrisi," upozornila svého společníka a zachránce, "koukni, koukni, koukni... Okny je vidět dovnitř." shýbla se a nahlédla do domečku.
"Oh můj bože... Je to celá scéna."
Zvedla se od domečku a nechala Chrise také nahlédnout skrz zašlé sklo oken. Popošla o několik kroků vzad. Tohle místo se jí nelíbilo. Neměla z toho dobrý pocit ani rok předtím. A tenkrát oprávněně.
Ohlédla se do chodby, kterou přišli. Na jejím konci stála dívka. Bledá jako stěna za ní a téměř průsvitná, jen vlasy měla černé. Ukazovala na zeď.
"CHRISI!" Ashley ho popadla za loket, "Chrisi, Chrisi, něco tam je! Nějaký duch nebo co! Chrisi, je tam duch!"
"Hej, Ash" chytil ji Chris znovu na ramena, duch odešel dřív, než ho mohl zahlédnout, "Jaký duch? Čí asi?"
"Já nevím, asi... Asi Hanny nebo... Nebo Beth" roztřásla se blonďaté dívce ramena. O své dvě kamarádky přišla, když se vloni ztratily. Všemi byly dávno oplakány - zimu v horách by nepřežily, pokud by je někdo nenašel. Na Ashley toho už bylo příliš, prostě už nemohla dál.
"Ashley, poslouchej," zalomcoval s ní Chris, "Jsi v šoku, duch... Duch tam nebyl, rozumíš? Jsi v šoku kvůli Joshovi! Tak jako já. Ale to neznamená, že tu chodí duchové. Protože duchové... NEEXISTUJÍ, Ash!"
"Tak... Tak kdo s námi mluvil, když jsme tam nahoře-"
Její slova přerušil výkřik přicházející z chodby. V místnosti, kde viděla Hannu, ze zdi doslova vyletěl obraz. Spadl na zem asi metr od stěny.
Ashley vzala baterku. Cítila, že potřebuje zjistit, co se jí Hannah snažila ukázat. Zatla zuby a rozešla se do místnosti. Prázdná. Podívala se na obraz a na stěnu, ze které spadl. Visel tam mosazný klíček.
Chris šel za ní. Ashley ho najednou popadla za ruku a ukázala za něj. Oči obou dvou se vrátili k místnosti s domečkem. Před ním stála Hannah. Bledá, černé vlasy jí skrývaly tvář. Ale určitě to byla ona. Hannah pozvedla vyhublou ruku a ukázala na domek.
Popošla k němu a zmizela Chrisovi i Ashley z očí. Ashley pevně drtila Chrisovu ruku. I on dost pobledl ve tváři.
"Vidíš, říkala jsem ti to." vyčetla mu zakrvácená Ashley.
Chris jen mlčky přikývl a oba se rozešli k domku. Ashley si už předtím všimla, že se neotevře bez klíče. Rychle našla zámek schovaný pod falešným kulatým okénkem a odemkla. Otevřela domek a naskytl se jí pohled na celou situaci.
V horním patře spaly dva chlapci na stole plném prázdných lahví od piva. Krátkovlasá bruneta sledovala z okna dění venku. V přízemí sedělo v kruhu několik postav - tři dívky a chlapec s kamerou. Před nimi stála další dívka s hnědo černými polodlouhými vlasy a jeden kluk. Jedna dívka vcházela do přízemí ze zadní místnosti. Ashley se zatajil dech. Přicházející dívka a jeden ze spících chlapců měli začerněné oči.
"Chrisi, to... To je jako..." zamumlala vyděšeně. Tu situaci poznávala. Minulý rok. Předtím, než Beth a Hannah utekly ven a zmizely navždy.
"Ne, Ash" Chris ustoupil od domku, "Není to "jako" nic. Tohle jsme my."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama