Annie the killer - recenze

19. února 2016 v 17:57 | Starvoice |  Creepypasta
Taaaak, díky Stiak tu mám další "super" pastu k recenzi... koukněme se na to! Autorka téhle hrůzy si říká Lilly Lenka Potterová... hmm, že bych tohle jméno už někdy slyšela?

Děj:
Pokud se tomuhle dá vůbec říkat děj... no, pokusím se najít něco, co bych pochválila, protože jak se říká, i slepé kuře občas najde zrno. Zajímavé je, že tihle rodiče byli na rozdíl od Jeffových až přehnaně ochranářští. Nepouští svou dceru ven, zakazují jí bavit se s lidmi, dokážu si to představit. Moji rodiče to sice až do takových extrémů neženou (zatím), ale možná kvůli mojí sestře brzy začnou, takže toto mi zrovna nevadí.
A teď k výtkám... Radši je tentokrát budu počítat:
1. Bohatá rodina. Annie se narodila do údajně bohaté rodiny. Ohrané téma. Nestal se z ní sice Batman, ale i tak je to silně inspirované tímhle příběhem.
2. BEN. Už jen to, že se potkali v parku, když jí rodiče pomalu nepouštěli ven, je totální blbost. Druhá věc je, že nikde není uvedeno, že by BEN měl původně modré oči a je absolutně nefér to napsat takhle otevřeně, jakoby šlo o fakt. A i kdyby se tedy, prosím, potkali, láska z jednoho setkání je blbost. Navíc, pokud o několik let později jí bylo 9, v kolika se do háje potkali? Navíc, BEN jako creepa by se s ní těžko bavil.
3. Věk. Setkání s Benem, znovu tu na to narážíme... Kolik jí bylo? 5? No ale jdeme dál. V 9 letech jste uměli používat kunai? Štve mě už jen to, že to skloňuje! Dále, v 9 letech by ani náhodou nedokázala zabít své rodiče a už vůbec ne způsobem, kterým je to popsané. A rozhodně by je nezvládla pohodit po stromech.
4. "Cizí ženský hlas". Další copywrite... tentokrát byl obětí Slendy.
5. Rodina. Tahle rodina je zřejmě větší, než se zdálo, protože se najednou dozvídáme o dalších třech lidech... A znovu, teď už desetiletá, Annie je zabije.
6. Rok v "exilu". Celý jeden rok se Annie toulala kdo ví, kde, a dělala, kdo ví, co. Co jedla? A jak vůbec přežila?
7. Psychika. Autorka nevěnuje žádnou pozornost psychickému stavu svojí postavy.
8. Čeština. Vážně, proč ničíš moje oči? Proč mě nutíš číst tuhle věc, Sti??? Ne, vážně. Jelikož moje mamka je korktorka, jsem na tyhle věci dost citlivá.
9. Jméno. Další zkopírovaná věc, bez špetky fantazie a kreativity.

Postavy:
Annie: Nedodělaná psychika postavy tu drásá smysly. Je to dokonalá postava, která dokáže cokoliv.
Ben: Upravený a ukradený charakter, láska k hlavní postavě je nepochopitelná.
Rodiče: Alespoň něco je tu alespoň trochu realistcké... Až na to, že otec by určitě matku bránil, kdyby na ní jeho šílená dcera útočila.
Nathalia: Kdo je jako tohle?
Nicolas a Tobias: Bratříčci? Možná. Věnuj se příště víc svým postavám, Leni.

Takže pro příště bych tě moc moc ráda požádala o dvě věci:
1. Nepiš creepypastu.
2. Pokud už jí píšeš, vyvaruj se stereotypů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama