Don't hug me I'm scared - recenze

21. ledna 2016 v 21:44 | Starvoice |  Creepypasta
Tak tady konečně přidávám svojí první recenzi. Omlouvám se, že jsem vás nechala čekat tak dlouho (ne, že bych tu nekoho zajímala xD ). A pro ty z vás, co tvrdí, že DHMIS není creepypasta, myslím, že tohle tam rozhodně patří. Je to YouTube série videí, ale to přece nebrání tomu, aby to byla creepypasta, no ne? A jestli si myslíte, že ano, na tahle videa i na to, že je to creepypasta, mě navedla článkem Eyeless Jackie, tak prosím respektujte náš názor. A teď už tedy k věci.

Kdo z nás si nepamatuje Sessame street a Berta a Ernieho, že? Pro mě osobně to vždycky byla nuda k ukousání. Hodně lidem ale připadají takové loutky roztomilé. Proč? Jsou symbolem dětské naivity a veselí. Ale co když by se usměvavé veselé loutky změnily? Nebyl by úžasný nápad obdařit je vraždícím mechanismem?
Je možné, že právě tohle se honilo v hlavě tvůrcům populární série videí Don't hug me I'm scared. A tak se nám z nevinné dětské šou stala creepypasta. Pokud vás zajímá můj názor, určitě ještě aspoň kousek čtěte a doufám, že se shodneme.

Děj:
Má tahle pětice dílů vůbec nějaký společný děj? Asi těžko. Vše se ale odehrává v jeden jediný den - 19.6.1955. Projděme si tedy jeden díl po druhém.
Díl 1 - Creativity: Přiznám se, že když jsem viděla první půl minutu, řekla jsem si "To nemůže být ono. Taková blbost" a video vypla. Každopádně mi to nedalo a video jsem ještě ten den dokoukala. A jsem za to moc ráda. Skoro okamžitě po skončení dílu jsem prolezla celý net, abych našla mp3 verzi a teď je Paige a její "Let's get creative!" neodmyslitelnou součástí mojí knihovny písniček.
Hudba je metodická a chytlavá a má nádherně nevinný nádech. Paige navíc zpívá s britským přízvukem a ne americkou angličtinou, takže to celé zní docela radostně a uvolněně. Což je úžasné. Zvlášť když víte, co vlastně očekávat.
Téhle episodě bych asi vytkla jen to, že na rozdíl od dalších nás vhodila bez nejmenšího úvodu rovnou do děje.
Díl 2 - Time: Skvělý, nezapomenutelný díl. Paige mi tak trochu po první části scházela, ale když se podíváte lépe, ona vlastně byla i v té druhé. Tony se zdá být celkem milý. Dokud nehrozilo, že by mohli loutky začít mluvit o relativitě času, vypadal spíš jako ochránce nebo uklidnění po šílené Paige.
Tonyho hlas úžasně pasoval jak k textu, tak i k melodii, na tomhle si někdo musel dát doopravdy záležet. Dokonce jsou tam dva verše zpívané jako v opeře.
Pokud se mi něco nelíbilo, pak se musím odkázat na ryby. Nezlobte se, ale mít na talíři syrovou rybu a probodnout jí vydličkou oko? Ne, tohle se mi nelíbilo.
Díl 3 - Love: Tak předně musím říct, že tenhle díl se k ostatním nehodil a nebavil mě. Už jen to, že jako "učitel" nebyl zvolen oživlý předmět, ale velký motýl byl divný. Ale co se stalo pak? Růžová obloha, svět na mráčcích, objímání... Kdyby to nebylo DHMIS, nevadí mi to tolik. Také v tomhle díle nebylo nic masakrálního.
Hudba sama o sobě nebyla zlá, ale na rozdíl od ostatních nebyl text vlastně ani děsivý, ale spíš vtipný, až chvílemi trapný. Melodie tak jako okolí přeslazená.
Chyby? Téma, postavy, prostředí, melodie, text,... Je toho spousta, co se mi na tomhle díle nelíbilo.
Díl 4 - Computers: Tohle se konečně alespoň trochu vrátilo zpět do starých kolejí. Žádná sladká tématika, hezký úvod, přesně vystiženo, jak by se počítač asi choval, kdyby ožil. Celou dobu tentokrát nešlo úplně o to, něco loutky naučit, ale spíš dokázat, že Colin, počítač, je nejchytřejší. A konec je naprosto originální. Poprvé končí episoda tím, že jeden z hlavních postav očividně zemře.
Techno hudbu jsem neměla nikdy ráda, ale tahle mi pořád dokola zní v hlavě. Text není vyloženě násilný, ale jemný podtext se dá poznat.
Chyběla mi ale aktivita globusu Gilberta, na kterého byla vlastně původní otázka směřovaná. Měl by rozhodně dostat vlastní díl.
Díl 5 - Healthy: A konečně jsme u posledního dílu. Vážně, jednou to přijít muselo. Díl o jídle. Vždyť už u Paige tam ti tři jedli dort z vnitřností! Tenhle díl ale ztratil na kvalitě momentu překvapení, jelikož už krátce po začátku ukázal, kde Robin ve skutečnosti celou dobu je. Po tomhle díle se ale fanoušci naprosto zbláznili do teorií. Mně osobně tahle mánie nepostihla, ale zjistila jsem, že moje mladší sestra je na teorie naprosto geniální. Mám v plánu to sem dát brzy.
Písnička v podání Steava a Gas je až otravně chytlavá a pokud mi zrovna v hlavě neřve Colin, jsou to najisto tihle dva. Text je úsměvný, ovšem ne v kombinaci s obrazem. Ovšem tvrdit, že maso a ovoce zničí tělo?
Rozhodně bych ubrala scénky s Robinem na operačním stole, kazí to dojem. A i tady byla bohužel jedna "prázdná" postava - bubnující chlebík.

Postavy:
Harry: Červené chlupaté cosi, pořád otrávené a svým způsobem protivné. Tuhle postavu mám z hlavní trojice ráda nejmíň. Nemůžu moc hodnotit charakter, ale podle všeho nemá rád nic a nikoho, jen svou oblíbenou televizní šou. Podle jedné z teorií by měl representovat pubertální mládež. Myslím, že pokud je to takhle, odvedli tvůrci skvělou práci, ne snad?
Robin: Dostáváme se k zelenému kačerovi. Zdá se být chytrý, což ho rozhodně šlechtí a vyzdvihuje v téhle podivné trojce na vrchol. Jako u jediného si taky můžeme být jistí, že je opravdu mrtvý. Rest in peace, fanoušci seriálu by na tebe nikdy neměli zapomenout.
Manny: Žluté modrovlasé dítě. Zdá se být buď příliš malý, aby pochopil, co se děje, nebo má zkrátka mentální poruchu. Tak nebo tak, je celkem otravný (a kdo mě zná, ví, že jsem tolerantní osoba). Hodně hodně mi ho znechutil i konec pátého dílu, kdy v podstatě snědl Robina bez mrknutí oka.

Paige/Notepad: A máme tu kreativní zápisník! Paige mi připadá trochu hyperaktivní, ale to je jen dobře. Celkově jsem si jí hodně oblíbila. Každopádně představte si, že by byla vaše učitelka... Výtvarka by byla jen o černém inkoustu, srdcích v třpytkách a koukání na mraky, pomeranč, nebo učitelčiny vlasy.
Tony the talking clock: Jak už jsem se zmínila, Tony má úžasný hlas. Zdá se být tolerantní a trpělivý... Dokud nedojde na zmiňovanou relativitu času, nebo odchylku od časového plánu. Celkem vážně jsem uvažovala, že bych si stáhla ten zvuk, který začne vydávat, když se rozzlobí a nastavila si ho jako budík. Každopádně, lepšího dějepisáře nenajdete!
Shringold: Otravný motýl přichází. Ne, tohle je moje nejmíň oblíbená postava. Chová se tak trochu jako holka... Nebo gay (nechci nikoho urazit, jen mi to nepřijde, že to tam pasuje). Na druhou stranu je pravda, že se zdál být loajální ke svému králi Malcolmovi.
Colin the computer: Další v pořadí je Colin. Můj první dojem z něj byl vcelku špatný. Víc se mi líbil Gilbert. Colin ale rozhodně má něco do sebe. Především je chytrý a je si toho vědom. Opravdu nesnáším lidi, co vědí všechno, ale pořád tvrdí, jak jsou hloupí atd. Navíc je Colin jediná postava s brýlemi, což mě k němu zas víc přibližuje.
Gilbert: Jak jsem už psala, názor na něj přímo nemám, vůbec se neprojevil.
Steve: Velký steak. Ale tak nějak se mi nelíbil už od začátku. Asi to bylo tím jeho hlasem. Přišlo mi, že se někdo snažil udělat to samé, co s Tonym a mít dokonalý hlas, ale tentokrát to tak úplně nevyšlo.
Gas: Plechovka s... Ne, vážně, mate mě, co má vlastně být zač. Nijak krásou neoplývá, kvůli velkým předním zubům a ani hlas nemá úplně hezký. Ale je roztomilá svou vlastní osobitou cestou.

A jako poslední Roy: Tenhle charakter mi tak nějak vadí. Od druhého dílu se objevil všude. Ve třetím díle jako sluha Malcolma, ve čtvrtém sledoval z rohu, jak Harry přichází k šílenství, v páté episodě byl z nějakého důvodu nad kulisou stěny kuchyně a sledoval dění dole. Je poměrně nehezký, ale to byl zřejmě záměr. Navíc působí opravdu znervozňujícím dojmem.

A malá specialitka na konec: V téhle creepypastě jsou dvě postavy, které se podle mě k sobě neuvěřitelně hodí - Paige a Tony. Dokonce jsou spolu vedle sebe u Malcolma - krále lásky!

(a moc se omlouvám, ale blog.cz mě nenechá vkládat obrázky, musím počkat, než budu na pc)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 STIAK STIAK | E-mail | Web | 24. ledna 2016 v 21:21 | Reagovat

Nuwww, Sti se dočkala ;w;
Tudududum, když řeknu, že jsem to nikdy nedokoukala, pravděpodobně budu zastřelena, co? :D Neva :DD

Neskutečně se mi tenhle článek líbí ^^

Myslím, že můžu souhlasit s tím, že to alespoň působí jako Creepypasta. :3

Aaaa chci ti poděkovat, zase jsem se do toho zažrala, so, jde se vytáhnout sluchátkaa... X3

Vážně, krásný článek ^^

2 starvoice starvoice | 25. ledna 2016 v 13:19 | Reagovat

[1]: Awww, děkuju. Jen počkej, pokud to vyjde, bude dneska Jeff 3:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama